Promocja książki Iwony Dowsilas „Jan Dorman – pedagog teatru”.

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na promocje książki Iwony Dowsilas pt. „Jan Dorman - pedagog teatru”, która odbędzie się 25 października 2017 r. o godzinie 17:00 w Pałacu Mieroszewskich.

„Jan Dorman – pedagog teatru”, to kolejna publikacja wykorzystująca materiały z bogatych zbiorów archiwalnych gromadzonych przez Jana i Janinę Dorman w czasie całego ich życia. Większość tekstów, które zostały wybrane, było już drukowanych w prasie, czasopismach. Niektóre były już wykorzystane w książce Jana Dormana „Zabawa dzieci w teatr” i w publikacjach opracowanych przez panią Iwonę Dowsilas i wydanych przez Fundację im. Jana Dormana. Część książki stanowią archiwalne zdjęcia, rysunki oraz kopie rękopisów i maszynopisów wybranych z zbioru materiałów zachowanych w Archiwum Jana Dormana.
Na uczestników spotkania czeka nie lada atrakcja – loteria podczas której aż 10 egzemplarzy książki trafi w ręce szczęśliwców. Wszyscy pozostali będą mieli możliwość zakupu publikacji.

Zapraszamy, wstęp jest bezpłatny.