Finisaż malarstwa Krystyny Kozłowskiej

21 marca 2014 roku w Pałacu Mieroszewskich odbył się finisaż wystawy czasowej „Malarstwo Krystyny Kozłowskiej”. Spotkaniu towarzyszyła promocja tomiku poezji Barbary Marzec pt. „Jestem”.

Zgromadzonych na wernisażu gości przywitała Wioletta Mikuła - Dyrektor Muzeum Zagłębia. Następnie autorka prezentowanych prac - Krystyna Kozłowska opowiedziała zgromadzonej publiczności o swojej twórczości, inspiracjach. Uprawia malarstwo w technice olejnej, pasteli i akrylu. Jej pierwsze prace powstały w 2002 roku. Najchętniej podejmowanymi tematami w jej twórczości jest pejzaż i architektura. Autorka wystawy przez kilka lat uczęszczała do pracowni malarstwa sztalugowego w Ośrodku Kultury w Będzinie, prowadzonej przez artystę plastyka Romualda Korusa. Jest mieszkanką Będzina, członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

Druga bohaterka wieczoru, autorka tomiku poezji Barbara Marzec jest animatorem kultury, poetką i społecznikiem. Pisze wiersze, opowiadania, eseje, maluje akwarele. Zajmuje się także fotografią. Od 1996 roku należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia. W czasie spotkania odczytała niektóre ze swoich wierszy z tomiku „Jestem”. Niektóre z recytowanych wierszy autorka dedykowała przybyłym na spotkanie gościom. Oprawę muzyczną spotkania przygotowała wokalistka i animatorka kultury Bożena Związek. Następnie przy kawie i małym co nieco twórcy mogli swobodnie porozmawiać i wymienić się doświadczeniami z zaproszonymi gośćmi.

W spotkaniu, które było prawdziwą ucztą dla koneserów poezji i malarstwa wzięli udział członkowie STKZD, przedstawiciele władz samorządowych oraz licznie przybyła grupa miłośników sztuki.