Nowe warsztaty muzealne „Mój wazon z Delft”,do których inspiracją była holenderska waza ze zbiorów Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Na pierwszych warsztatach z nowej serii „Muzealne skarby” poświęconych ceramice z Delft zagościła w naszym muzeum grupa dzieci, które własnoręcznie wykonały wazony ozdobione motywami w kolorze błękitnym i kobaltowym.

Uczestnicy mieli okazję zobaczyć oryginalną wazę holenderską z 1780 roku, a podczas prezentacji dowiedzieli się z jakiego kraju pochodzi porcelana i dlaczego Holendrzy bardzo pokochali biało-niebieskie naczynia.
Wszystkich chętnych do stworzenia pięknego wazonu inspirowanego ceramiką z Delft zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbywają w salach Pałacu Mieroszewskich w Będzinie.

Zapisy: Małgorzata Hałasik, tel. 32 267 77 07 wew. 26, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Koszt: 10,00 zł/osoba
Materiały plastyczne zapewnia muzeum.