"Nowa Zelandia – Kraj Długiej Białej Chmury"

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na spotkanie z cyklu Muzealne Spotkania Podróżnicze pt. "Nowa Zelandia – Kraj Długiej Białej Chmury", które odbędzie się 25 kwietnia o godz. 17:00 w Pałacu Mieroszewskich.

Podczas tego spotkania weźmiemy udział w podniebnym trekkingu w krainie wulkanów, zobaczymy jaskinię z tysiącami gwiazd i dowiemy się czy w Nowej Zelandii mieszkają pingwiny? Będzie to również niepowtarzalna okazja do odwiedzenia niesamowitych miejsc znanych z ekranizacji "Władcy Pierścieni". O swojej wyprawie na kraniec świata opowie Michał Walusza, który zajmuje się zawodowo fotografią i filmowaniem. Będąc w podróży od 2005 roku, odwiedził m.in. Islandię, Indie, Kubę, Australię, Turcję czy Izrael. Przejechał również rowerem z Polski do Rzymu. Często też podróżuje z liną w plecaku. Podczas tych wyjazdów stanął na szczycie m.in. Stok Kangri (6150 m n.p.m.) oraz 16 alpejskich czterotysięczników, w tym dwukrotnie na Mont Blanc (4810 m n.p.m.).
Po spotkaniu zapraszamy na mały poczęstunek.

Do zobaczenia :)