Zapraszamy na wernisaż wystawy "Bliżej nieba"

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na wernisaż wystawy dorobku twórczego ogólnopolskiej grupy plastycznej Ars Avionica pt. "Bliżej nieba".

Wernisaż odbędzie się 23 maja 2014 r. o godzinie 17:00 w Podziemiach Będzińskich (wejście od al. Kołłątaja).

Wystawę będzie można oglądać do 29 czerwca 2014 r. w Zamku.

Serdecznie zapraszamy

Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na wernisaż wystawy dorobku twórczego ogólnopolskiej grupy plastycznej Ars Avionica pt. ”Bliżej nieba”, który odbędzie się 23 maja 2014 r. o godz. 17:00 w Podziemiach Będzińskich.

Będzie to wyjątkowa wystawa ze względu na miejsce, gdzie się odbędzie wernisaż. Historia podziemi pod Wzgórzem Zamkowym przez wiele lat otoczona była tajemnicą. Wśród rozmaitych przypuszczeń pojawiała się hipoteza o istniejącym tu za czasów okupacji niemieckiej schronie przeciwlotniczym dla niemieckiej ludności cywilnej. Wydają się to potwierdzać odnalezione w 2010 r. zdjęcia z uroczystości zakończenia prac przy jednej ze sztolni wykonane w sierpniu 1944r.

Podziemia Będzińskie są obiektem Muzeum Zagłębia w Będzinie od sierpnia 2013 r. Wernisaż wystawy „Bliżej nieba” będzie pierwszym takim wydarzeniem organizowanym w podziemiach.

Poza wernisażem wystawę będzie można oglądać do 29 czerwca 2014 r.w Zamku w Będzinie.

Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do lektury wywiadu z Marcinem Wojciechowskim na temat wystawy - KLIKNIJ TUTAJ