Zapraszamy do zwiedzania wystaw czasowych

W związku z sytuacją epidemiczną i ponownym zamknięciem obiektów muzealnych w kraju, zapraszamy dzisiaj oraz jutro (piątek, 19 marca) do odwiedzenia obiektów Muzeum Zagłębia,

a w szczególności Pałacu Mieroszewskich, w którym prezentujemy ciekawe wystawy czasowe. Jedną z propozycji jest wystawa "Pieniądz w Polsce. Od Kazimierza Wielkiego do współczesności" na której można zobaczyć kilka cennych monet z XVII i XIX wieku, banknoty zaborców, pieniądz zastępczy z okresu I wojny światowej i pieniądze II RP, jak również monety okolicznościowe i obiegowe z XX i XXI wieku bite z miedzioniklu i nordic gold. Na wystawie poza monetami i banknotami, znajduje się także stanowisko mincerza, który w średniowieczu nie tylko wyrabiał monety, ale także pełnił funkcję urzędnika królewskiego.

Serdecznie zapraszamy!