Wakacyjne Warsztaty Muzealne - Moja pamiątka z muzeum

Na kolejny dzień Wakacyjnych Warsztatów Muzealnych zaplanowano zwiedzanie wystaw w Zamku i Pałacu Mieroszewskich. Była to też dobra okazja, aby porozmawiać o dawnej architekturze obronnej, cechach średniowiecznych warowni i o rezydencjach szlacheckich.

Oprócz stałych wystaw prezentowanych w zamku i pałacu – można też było obejrzeć nową wystawę czasową – „Zamki i pałace w Polsce”, która prezentuje prace plastyczne nadesłane na ogólnopolski konkurs pod patronatem Starosty Będzińskiego. Miłą pamiątką z dzisiejszego spotkania będzie zapewne własnoręcznie pomalowany magnes ukazujący będziński zamek. Do wspólnego malowania przyłączyli się nawet rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach. Jutro przed uczestnikami kolejne zadania, być może odnajdą nawet skarb burgrabiego ….