Muzeum Zagłębia w Będzinie wydało kalendarz na rok 2022!

Już od dzisiaj w muzealnym sklepiku w Zamku i w Pałacu Mieroszewskich można zakupić kalendarz na rok 2022 z ilustracjami Małgorzaty Lazarek. Artystka w ciekawy sposób przedstawia nasze zabytkowe obiekty, tworząc rysunki w technice własnej łącząc tradycyjny rysunek i malarstwo z digital painting. Kreska jest dynamiczna i zróżnicowana, a kolorystyka przyciąga uwagę widza. Kalendarz ten może być oryginalną pamiątką z wizyty w Muzeum Zagłębia lub pomysłem na prezent pod choinkę.

MAŁGORZATA LAZAREK jest absolwentką krakowskiej ASP na Wydziale Grafiki w Katowicach. Uprawia malarstwo, rysunek i ilustracje. ASP przyznała jej medal za całokształt. Zdobyła nagrodę główną na  Biennale Rysunku Studenckiego. Pracowała jako nauczyciel w Liceum Plastycznym, była grafikiem w SUPER EXPRESSIE, rysowała dla wielu gazet i czasopism (Twój Styl, Gość Niedzielny, Newsweek, Gazeta Wyborcza). Otrzymała  wiele nagród w  konkursach w Polsce i za granicą – jest dwunastokrotną laureatką MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWY RYSUNKU SATYRYCZNEGO „SATYRYKON” w Legnicy. Za ilustracje do wierszy Zbigniewa Herberta otrzymała drugą nagrodę. Jej obraz olejny był „Obrazem Roku 2008”, a rok później inny zdobył wyróżnienie w konkursie ZPAP - oddział Katowice. W roku 2013 otrzymała Grand Prix Satyrykonu i Nagrodę  - „Piękniejsza Polska” – była jedyną wyróżnioną kobietą. Wystawia swoje prace w kraju i za granicą.

Serdecznie zachęcamy do zakupu tego wyjątkowego kalendarza i zwiedzania obiektów Muzeum Zagłębia w Będzinie!