Dwie wystawy świąteczne w Pałacu Mieroszewskich lecz każda inna

WYSTAWY
Zapraszamy do Pałacu Mieroszewskich, gdzie można zobaczyć dwie wystawy świąteczne. Na pierwszej kondygnacji w podróż sentymentalną przeniosą widza prezentowane, zabytkowe bombki choinkowe począwszy od XIX w. przez lata przedwojenne do czasów PRL. Natomiast współczesną produkcję przedstawiają firmy „Szklany Świat – Bombki” z Krośnic koło Milicza i „Dagmara – My Christmas” z Jasła, a wszystko to pod tytułem „Kugel, bańka lub bombka, czyli piękne ozdoby nie tylko na Święta Bożego Narodzenia”.

Po wrażeniach kolorystycznych nasi goście będą mogli liczyć na chwilę zadumy na drugiej ekspozycji pt. „Gdzie się spełnił cud”, na której zostały zaprezentowane szopki wykonane w drewnie na ludową nutę. Piękne zwierzątka i postacie ludzkie wyszły spod dłuta Józefa i Karola Lasików oraz Zofii i Edwarda Góreckich.

NIESPODZIANKI
Na obu wystawach przygotowaliśmy dla zwiedzających niespodzianki. Tam, gdzie głównym bohaterem są ozdoby świąteczne, można przysiąść i z przygotowanych materiałów wykonać łańcuch choinkowy. Natomiast na ekspozycji rzeźby wszyscy chętni będą mogli sprawdzić swoją znajomość kolęd uczestnicząc w konkursie „Zapomniana szósta zwrotka” (regulamin na stronie muzeum).

ZMYSŁY
Wystawy zostały zrealizowane w pięknych aranżacjach, co niewątpliwie zadowoli Państwa zmysł wzroku i słuchu, ponieważ ekspozycjom towarzyszą udekorowane choinki oraz kolędy i pastorałki wykonane przez laureatów siedemnastu edycji będzińskiego „Konkursu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika”, a także organowe improwizacje kolędowe w wykonaniu Piotra Franika, organisty i organmistrza z parafii p.w. MB Różańcowej w Świętochłowicach - Chropaczowie.

Zachęcamy do odwiedzenia Pałacu Mieroszewskich w Będzinie – bo naprawdę warto!

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY