Jubileusz 50-lecia pracy twórczej Romualda Korusa

W czwartek 25 września w Pałacu Mieroszewskich odbył się wernisaż wystawy prac związany z jubileuszem 50-lecia pracy twórczej Romualda Korusa.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 19 października 2014 roku.

Romuald Korus jest znanym będzińskim malarzem i grafikiem, absolwentem ASP w Krakowie, założycielem pracowni malarstwa sztalugowego działającej w Ośrodku Kultury w Będzinie, współzałożycielem Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia, od wielu lat kuratorem corocznej wystawy „Będzińskie Pejzaże”. Artysta uprawia malarstwo sztalugowe, grafikę artystyczną, prasową, malarstwo sakralne, witraż i rysunek. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno o zasięgu ogólnopolskim jak i międzynarodowym. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.