Galeria Jednego Obrazu w Pałacu Mieroszewskich

W piękne, majowe popołudnie Pałac Mieroszewskich wypełnili licznie przybyli goście, którzy uczestniczyli w wernisażu wystawy Haliny Kwiatkowskiej Wsi spokojna, wsi wesoła. Wydarzenie było zarazem inauguracją Galerii Jednego Obrazu, nowej formuły wystawienniczej, która odtąd będzie gościć w pałacowych wnętrzach.

Uczestnicy spotkania w czasie wywiadu z Autorką mieli możliwość dowiedzieć się, w jaki sposób tworzy i jak wymagającym rzemiosłem jest haft artystyczny. Wydarzenie uświetnił występ zespołu Od do z Preczowa, grający na ludową nutę, entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. W czasie spotkania odbyła się loteria i jedna z prac Artystki znalazła nowego właściciela. Uczestnicy mieli także możliwość spróbować wiejskich specjałów.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.