Środowe Spotkania w Muzeum Zagłębia

W każdą środę sierpnia prowadzone będą zajęcia pod hasłem „Środowe spotkania w Muzeum Zagłębia".
Program zajęć:
3.08.22 - Pałac Mieroszewskich, Wzgórze Zamkowe
10:00 - „Tajemnice drzew i drewna" - prelekcja połączona ze zwiedzaniem wystaw w Pałacu Mieroszewskich oraz warsztaty plastyczne w czasie których uczestnicy wykonają drewniane zabawki według swojego pomysłu.
12:00 - „Spacerkiem przez Wzgórze Zamkowe, czyli spotkanie z historią Będzina" - spacer historyczny, w czasie którego uczestnicy poznają przeszłość miasta.
10.08.22 – Zamek, Pałac Mieroszewskich
10.00 - „Pozdrowienia z Będzina" - zwiedzanie Zamku i Pałacu Mieroszewskich
12.00 - zajęcia plastyczne wykonywanie „karty pocztowej" z pozdrowieniami
17.08.22 – Pałac Mieroszewskich
10.00 - „Siurpryza w Pałacu Mieroszewskich, czyli zabawy dworskie w XIX wieku". Zajęcia poświęcone ulubionym zabawom polskiej arystokracji, jak np. zabawa w „żywe obrazy", „sekretarza", „ciuciubabkę". Uczestnicy poznają też menu, jak i tradycje związane z obchodami imienin i przyjęć w XIX wieku. Spotkanie zakończą zajęcia plastyczne.
12.00 – „Prehistoryczne malarstwo jaskiniowe" - prelekcja w oparciu o wystawę czasową połączona z warsztatami plastycznymi - malowanie na kamieniu
24.08.22 – Zamek, Mizrachi
10.00 - „Wszystko, czego nie wiecie o Zamku i Podziemiach będzińskich" - zwiedzanie obiektów z przewodnikiem oraz konkurs wiedzy – quiz z nagrodami.
12.30 - zwiedzanie domu modlitwy Mizrachi
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy przyjmuje Dział Edukacji pod nr tel 32 267 77 07 wew. 28