Finisaż wystawy Milana Fialy

Końcówka wakacji zgromadziła w naszym Muzeum prawdziwe tłumy na finisażu wystawy malarstwa pt. „Lèto v malìrstvìˇ Milana Fialy, czyli czeski artysta na salonach Pałacu Mieroszewskich w Będzinie”.

Przybyli goście, oprócz prac Artysty, mieli możliwość poznać etymologię jego imienia i nazwiska oraz osobisty alfabet Milana Fiali złożony z zainteresowań, inspiracji, fascynacji i życiowych pasji. W czasie spotkania kurator wystawy Małgorzata Hałasik przybliżyła publiczności twórczość Artysty. Prezentowany na będzińskiej wystawie fragment cyklu "Mój Grechuta" pokazał, że czeskiemu malarzowi nie jest obca nasza kultura i świetnie się w niej odnajduje. Wisienką na torcie był koncert w wykonaniu Irminy Barczewskiej-Garus i Zbigniewa Garusa wraz z córką Edytką, którzy wykonali najbardziej znane utwory z repertuaru Marka Grechuty. Po koncercie Artysta chętnie oprowadzał po wystawie i rozmawiał z gośćmi.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia: