"Sąsiadki" odwiedziły Pałac Mieroszewskich

Od dziś można w Pałacu Mieroszewskich zobaczyć nową wystawę zatytułowaną „60 na 100. SĄSIADKI. Głosem Kobiet o powstaniach śląskich i plebiscycie. Śląska herstoria w memach Marty Frej”.

Wystawa pokazuje 30 sylwetek wyjątkowych kobiet żyjących na przełomie XIX i XX wieku. Ekspozycja została przygotowana przez Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach i jest wynikiem współpracy artystki Marty Frej oraz dr Małgorzaty Tkacz-Janik, specjalistki ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego w Instytucie. Projekt został zrealizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz programu Niepodległa. Partnerem przedsięwzięcia jest śląskie Stowarzyszenie Szlakiem Kobiet. Projekt powstał przy współpracy z Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz z projektem medialnym na profilu społecznościowym „Stulecie Praw Kobiet”. Patronem medialnym projektu jest dodatek Gazety Wyborczej „Wysokie Obcasy”.
Zapraszamy do poznania historii bohaterek wystawy, która ściśle splotła się z historią regionu. Wystawę można zwiedzać od 13 września do 5 października. Zachęcamy do odwiedzania Pałacu Mieroszewskich. Dla grup szkolnych istnieje możliwość zorganizowania oprowadzania kuratorskiego po wcześniejszym ustaleniu terminu.
Serdecznie zapraszamy!