Nowa wystawa w Pałacu Mieroszewskich

Od dziś w Pałacu Mieroszewskich prezentujemy nową wystawę czasową „Moje światy malowane” Ireny Wiltosińskiej.

Artystka, rodowita Dąbrowianka,  z wykształcenia jest biologiem, a z zamiłowania tworzy i maluje. Swoje umiejętności kształciła pod okiem profesjonalnych i uznanych malarzy na warsztatach plastycznych i poetyckich. Od kilku lat ważne miejsce w jej twórczości plastycznej zajmuje malarstwo abstrakcyjne w większych formatach. Wyraża się również w fotografii, maluje porcelanę oraz tworzy  unikatowe wyroby ceramiczne.

Należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, Grupy Plastycznej Dąbrowa i innych stowarzyszeń działających w mieście Dąbrowa Górnicza, włączając się aktywnie w ich działalność programową. Współpracowała z dąbrowskimi stowarzyszeniami, działającymi na rzecz dzieci  i młodzieży (Godne Życie, Dar serca, Ziemia i My ), gdzie prowadziła liczne zajęcia plastyczne,  rozbudzając zainteresowania, pokazując nowe metody spędzania wolnego czasu, włączając dzieci i młodzież w działania wykorzystujące ich twórczy potencjał.

Upowszechnia kulturę Zagłębia Dąbrowskiego. Ma na swoim koncie ponad trzydzieści wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt wystaw  zbiorowych.

Wystawa prac Ireny Wiltosińskiej będzie prezentowana w Pałacu Mieroszewskich do 9 lipca 2023 r. Serdecznie zapraszamy.