Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach organizowanych w ramach XIII Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła!

W naszej ofercie warsztatowej podobnie jak w roku ubiegłym znajdzie się tworzenie łapaczy snów - propozycja kierowana do dzieci i dorosłych, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników podczas ubiegłorocznego wydarzenia. Łapacz snów pochodzi z Ameryki Północnej. Plemiona Indian wierzyły, że kolorowe niteczki splecione w kole łapacza przepuszczą tylko sny i zatrzymują nocne koszmary.


Klub Szalonych Rękodzielniczek działający przy Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie im. Stefana Żeromskiego przygotuje warsztaty tworzenia makram. Zdolne rękodzielniczki podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie sztuki plecenia sznurków.
Fundacja "Warsztat Wiedzy" przygotuje dla nas w tym roku warsztaty plastyczne: malowania drewnianych scrapbookingowych motyli, stringart’u (sztuka malowana włóczką), warsztaty wykonywania gniotków kształtujące motorykę i zdolności manualne oraz dzięki współpracy z pszczelarzami zrzeszonymi w Kole Pszczelarzy w Będzinie warsztaty wykonywania świec z naturalnego wosku pszczelego.
Dodatkowymi atrakcjami będą prezentacje:
MRÓWCZA TERRARYSTYKA – o owadach nieco więcej czyli dlaczego hodowla owadów jest pasjonująca i dlaczego nie warto się ich bać? - prowadzona przez autorkę popularnego kanału YouTube „Mrówcza Terrarystyka” (Uwaga: w czasie spotkania zaprezentowane zostaną żywe gatunki owadów, robaków, pajęczaków, modliszek, i krocionogów)
PSZCZELA RODZINA – dzięki uprzejmości będzińskich pszczelarzy z „Pasieki u Romana” zaprezentowany zostanie prawdziwy czynny ul pokazowy wraz z zamieszkującymi go rodzinami pszczelimi. Dowiemy się jak wygląda codzienna opieka nad pszczołami, jak powstaje prawdziwy miód oraz dlaczego pszczoły są tak ważne dla egzystencji człowieka.
Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty. Proponowane warsztaty będą świetną zabawą i na pewno sprawią wiele radości dużym i małym uczestnikom Jarmarku.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY