Energetyczne zakończenie wieczoru

Na zakończenie XIII Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła mamy przyjemność zaprosić Państwa na koncert zespołu Hoverla, który rozpocznie się o godz. 17.15 na plenerowej scenie w parku przy Pałacu Mieroszewskich. Obiecujemy piękne i pełne energii zwieńczenie jednego z najdłuższych dni w roku.

Hoverla to zespół folk - rockowy z Wrocławia, czerpiący muzyczne inspiracje z ukraińskiej, polskiej i łemkowskiej muzyki ludowej. Na oryginalne brzmienie składa się fuzja muzycznych tradycji ludowych z nowoczesnymi aranżacjami inspirowanymi rockiem, reggae, ska. Zespół śpiewa w językach: ukraińskim, łemkowskim i polskim. Połączenie mocnej rockowej sekcji z dynamicznymi, folkowymi skrzypcami, akordeonem i melodyjnymi, słowiańskimi głosami tworzy niezwykle żywiołowe i energetyczne widowisko muzyczne.

Zespół wydał dwa albumy: Czarnohora (2014) i Budmo (2020). Zespół tworzą: Alicja Bezdziczek (skrzypce, wokal), Aleksandra Dyrna (wokal), Paweł "Alex" Aleksanderek (gitara akustyczna, wokal), Michał Matczak (gitara elektryczna), Dawid Makowski (gitara basowa, wokal), Jakub Niwiński (perkusja), Tomek Kubala (akordeon, wokal).

Liczymy na Państwa obecność  wierząc że folkowo – rockowe brzmienia trafią do Państwa serc.

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY