Wszystkie drogi prowadzą do… Pałacu Mieroszewskich

Także te, którymi podążają Artyści, jakich mamy przyjemność gościć w Muzeum Zagłębia. W piątkowe popołudnie świętowaliśmy uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Dwiema drogami. Malarstwo i ceramika Elżbiety i Lecha Ledeckich”.
Licznie zgromadzeni goście, którzy przybyli do Pałacu Mieroszewskich mogli nie tylko zobaczyć wyjątkowe, pełne artyzmu i piękna prace ale także poznać Twórców uczestnicząc w spotkaniu oraz wspólnym zwiedzaniu wystawy. Ponieważ różne dziedziny sztuki inspirują oraz przenikają się wzajemnie, wernisaż miał ciekawą oprawę muzyczną.
Wystawa będzie prezentowana w pałacowych wnętrzach do 1 października. Zachęcamy Państwa do poznania artystycznych dróg państwa Ledeckich, tworzonych przez nich malarskich światów oraz ceramicznych rzeźb.