ŚWIĘTOWANIE CZAS ZACZĄĆ!

5 sierpnia będziemy uroczyście obchodzić 665 rocznicę nadania naszemu miastu praw miejskich przez króla Kazimierza Wielkiego.

W związku z tym wydarzeniem w najbliższą sobotę w Pałacu Mieroszewskich o godzinie 14:00 odbędzie się prelekcja o Będzinie - przy kawie – którą poprowadzi autorka książki „Będzin, którego już nie ma”. Wspomniane wydawnictwo jest opowieścią o naszym mieście, ukazujące jego oblicze od XIX wieku do lat 70. XX wieku. Publikacja porusza wiele wątków historycznych opatrzonych ponad dwustu pięćdziesięcioma archiwalnymi zdjęciami dotyczącymi samego Będzina i jego mieszkańców. Będzie to świetna okazja do nabycia tej publikacji, którą ostatnio dodrukowaliśmy specjalnie dla mieszkańców Będzina. Na prelekcję przybądźcie w strojach z dawnych epok, a nasza fotografka zrobi Wam profesjonalne, pamiątkowe zdjęcia w pałacowych wnętrzach. Po spotkaniu wyruszymy pod zamek na wspólne świętowanie.

Na tym nie koniec, ponieważ w niedzielę (6 sierpnia) zbieramy się na dziedzińcu zamkowym o godzinie 12:00 i idziemy na spacer historyczno-architektoniczny pod hasłem „OD WIEŻY DO WIEŻOWCÓW”. Po drodze, kustosz Małgorzata Hałasik, będzie pokazywać archiwalne fotografie i przybliży architektoniczne oblicze naszego miasta. Spacer zakończymy obok królewskiej ławeczki skąd będziemy podziwiać i omówimy osiedle mieszkaniowe „Syberka” oraz rzeźbę Dyskobola.

Czekamy z niecierpliwością 5 i 6 sierpnia na naszą niezawodną publiczność - przyjemna aura zamówiona :)

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY