Zapraszamy na wydarzenie

W najbliższą niedzielę, 12 listopada o godzinie 13.00, zapraszamy na wydarzenie kulturalne, które poprowadzi Małgorzata Hałasik, kurator wystawy „Wspomnienie o założycielu będzińskiego studia fotograficznego – Bronisławie Arciszewskim – w 60 rocznicę jego śmierci”

Program spotkania:

· Spotykamy się w Pałacu Mieroszewskich, gdzie obejrzycie Państwo prezentację multimedialną dotyczącą technik fotograficznych, jakich używał będziński fotograf. Zaprezentujemy również najnowsze zdjęcia rodziny Arciszewskich, które zostały pozyskane w świetle najnowszych badań i nie są prezentowane na wystawie.
· Po dobrej kawie, wraz z kuratorem wystawy wybierzemy się na krótki spacer historyczny – śladami zdjęć Arciszewskiego.
· Spotkanie zakończymy w zamku na ekspozycji o będzińskim fotografie, gdzie każdy będzie mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie z Bronisławem i Urszulą Arciszewskimi
w aranżacji ich studia z roku 1911.

Start – Pałac Mieroszewskich, Będzin ulica Gzichowska 15
Finisz – zamek będziński, ulica Zamkowa 1

Uwaga!
Miłośnicy historii lokalnej – obecność obowiązkowa