Dni Rodzinne w Muzeum Zagłębia

31 stycznia w Pałacu Mieroszewskich odbyły się zajęcia „Jak powstaje dokument?”. Po wysłuchaniu prelekcji na temat historii materiałów piśmienniczych i ciekawostek związanych z kaligrafią, uczestnicy warsztatów mogli poćwiczyć pisanie gotycką teksturą alfabetu.
Do tego celu użyli pióra do kaligrafii maczanego w kałamarzu. Po warsztatach uczestnicy w towarzystwie przewodnika zwiedzili wnętrza pałacowe i wystawy czasowe.
Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia już w przyszłym tygodniu. Tym razem na Zamek i do Podziemi będzińskich, gdzie podczas zwiedzania obiektów odbędzie się konkurs wiedzy i quiz z nagrodami. Tego dnia będzie również możliwość zwiedzania Domu modlitwy Mizrachi. Zapisy przyjmuje Dział Edukacji pod nr tel. 32 267 77 07 wew. 28.