Wieczór z „Krynoliną” podczas Nocy Muzeów – 18 maja, start o 18:00, Pałac Mieroszewskich w Będzinie

Zapowiada się wspaniała noc, podczas której w Pałacu Mieroszewskich będziemy gościć grupę rekonstrukcyjną „Krynolina”. Eleganckie kobiety w sukniach z epoki belle époque i panowie we frakach będą Państwa zabawiać w parku i we wnętrzach pałacowych.

Przysłowiową wisienką na torcie będzie pokaz mody z czasów, kiedy w Będzinie po ulicach jeździły tylko dorożki, a elegantki chodziły w długich sukniach z tiurniurami. W pałacowej Sali Wodzów Antycznych, specjalnie tylko na tę noc, przygotujemy ekspozycję dawnych akcesoriów modowych, które są niezbędnym wyposażeniem rekonstruktorki wydarzeń historycznych.

Coś o naszych rekonstruktorach historycznych:

Grupa „Krynolina” działa od 2014 roku, skupiając pasjonatów ubioru historycznego z całej Polski. Jej członkowie regularnie biorą udział w licznych wydarzeniach rekonstruktorskich, kostiumowych, edukacyjnych oraz kulturalnych. Współpracują z instytucjami muzealnymi i miejskimi oraz grupami odtwórstwa historycznego na terenie całego kraju.

W programie Nocy Muzeów przewidujemy:

  1. 18:00 – 18:45 – Dawne zabawy parkowe
  2. 18:15 – 19:00 –„Muzyczna kawiarenka”, gdzie zagra zespół „Claro de Luna” (w parku przy Pałacu Mieroszewskich, obok kamiennych rzeźb).
  3. 19:00 – 20:00 – Pokaz dawnej mody
  4. 20:30- 23:15 – Gry i zabawy salonowe
  5. Podczas udostępniania obiektu:
  • Ekspozycja dawnych akcesoriów modowych.
  • Spotkanie z rzymskim legionistą i oprowadzanie po wystawie „Roma Antiqua”.

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY