Zapraszamy na "Spacer Pamięci" w najbliższą sobotę

28 września 2024 roku (sobota) zapraszamy wszystkich mieszkańców Będzina i okolic na „Spacer Pamięci”. Wydarzenie jest związane z 85 rocznicą wybuchu II wojny światowej, która została upamiętniona na wystawie „Będzin w ogniu wojny” eksponowanej w będzińskim zamku.
Podczas spaceru po będzińskich miejscach pamięci uczestnikom będą towarzyszyć harcerze, ks. proboszcz z parafii pw. Świętej Trójcy i kurator wystawy. Harcerze będą zachęcali do składania zniczy, które zapewnia organizator.
Serdecznie zapraszamy wszystkich patriotów chcących upamiętnić lokalnych bohaterów.

🔸 Trasa „Spaceru Pamięci”:
1. Zbiórka pod bramą główną Pałacu Mieroszewskich przy Tablicy Pamięci dotycząca żołnierza AK Edwarda Janasa ps. „Kali”.
2. Spacer przejściem podziemnym, ulicami: Zawale i I. Potockiego pod tablicę poświęconą Tadeuszowi Kosibowiczowi.
3. Przejście pod pomnik na Placu 3 Maja.
4. Spacer na ulice M. Sączewskiego 17.
5. Przemarsz ulicą M. Sączewskiego do Alei Kołłątaja i wejście na cmentarz.
Przejście z cmentarza na ulicę Plebańską 13.
6. Spacer w miejsce spalonej synagogi (pod zamek).
7. Uczestnicy chcący obejrzeć wystawę „Będzin w ogniu wojny” udadzą się do zamku.

🟥 Start: spod bramy głównej Pałacu Mieroszewskich, godzina 11:00