Muzealne spotkania z historią.

„Tradycje pogrzebowe w judaizmie. Cmentarze żydowskie w Zagłębiu”.

Muzeum Zagłębia zaprasza do Pałacu Mieroszewskich w dniu 19 kwietnia o godzinie 12.00. Na prelekcję pt. „Tradycje pogrzebowe w judaizmie. Cmentarze żydowskie w Zagłębiu”, która będzie towarzyszyła wystawie pt. „Ścieżki pamięci… . Pozostały tylko kamienie” eksponowanej od dnia 14 kwietnia w Podziemiach Będzińskich.

Podczas prelekcji będzie można  dowiedzieć się jak wyglądał żydowski pogrzeb i wszystkie z nim związane zwyczaje oraz czy rzeczywiście Żydów chowano na siedząco. Jeśli chcą Państwo zobaczyć niezwykłe zdjęcia z pogrzebu żydowskiego jaki odbył się w okresie międzywojennym na jednym z Zagłębiowskich kirkutów i zapoznać się  ze stanem zagłębiowskich cmentarzy, symboliką macew oraz grobowców to serdecznie zapraszamy na prelekcje.