Drugi zjazd studentów "Akademii Młodszego Asystenta Muzealnego - PRZESZŁOŚĆ PRZYSZŁOŚCI"

24 listopada w Pałacu Mieroszewskich odbyło się drugie spotkanie w ramach „Akademii Młodszego Asystenta Muzealnego - PRZESZŁOŚĆ  PRZYSZŁOŚCI”. Tym razem uczestnicy projektu zostali zaproszeni do przygody z etnografią.

W części wykładowej spotkania etnograf Muzeum Zagłębia - Anna Góra przybliżyła słuchaczom specyfikę pracy etnografa dawniej i współcześnie. Studenci zostali zapoznani z metodami oraz narzędziami badawczymi a także wspólnie z prowadzącą odpowiedzieli na pytanie o miejsce etnografii wśród innych nauk i znaczenie badań. Część warsztatowa otworzyła przed słuchaczami możliwość wcielenia się w rolę badacza poprzez przeprowadzenie samodzielnych wywiadów etnograficznych. Badania zrealizowane w formie zabawy pozwoliły studentom poznać „od kuchni” warsztat pracy etnografa, a także dowiedzieć się, że etnografia to nauka, w której zadając pytania innym poznajemy również siebie samych.

W grudniu na trzecim „studenckim zjeździe” studenci spotkają się z Karoliną Stolorz - Historykiem Muzeum Zagłębia.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną spotkania.