"Od deski do deski..." w Muzeum Zagłębia

Muzeum Zagłębia w Będzinie 5 i 6 grudnia 2015 r. w Zamku gościło Pana Michała Łukasiewicza – podróżnika, społecznika, producenta tv, który rozpoczął ogólnopolską  akcję społecznościową  „ Od deski do deski- jestem aktywny, podróżuję i czytam”.

Symbolem akcji  jest deska do prasowania, na której przybijane są pieczątki odwiedzanych miejsc.  Deska ma zwrócić uwagę na problem spadku czytelnictwa.
Akcja rozpoczęła się 5 grudnia 2015 r. w Katowicach a jej zakończenie nastąpi  21 grudnia 2015 r. w Warszawie.
W każdym z 3 województw ( Śląsk, Mazowsze, Świętokrzyskie) zostanie odwiedzona przynajmniej jedna szkoła lub instytucja kulturalna. Patronat honorowy nad akcją objęła Polska Organizacja Turystyczna.
5 grudnia Pan Michał Łukasiewicz przybył na Zamek będziński , gdzie na symbolicznej desce  przybił pieczęć obiektu muzeum.
Następnego dnia w roli pomocnika Świętego Mikołaja rozdawał prezenty zwiedzającym w formie różnych folderów turystycznych, zachęcając do udziału w akcji.
Nasze muzeum w ten wyjątkowy dzień, również miało swoich pomocników Mikołaja zarówno w Pałacu Mieroszewskich jak i  w Zamku, gdzie przygotowało dla każdego dziecka miłą niespodziankę w formie książki zachęcając  dzieci do czytania.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.