Rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe

13 grudnia w Pałacu Mieroszewskich odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe" . Uczestnicy warsztatów pod okiem etnografa stworzyli tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe: światy z opłatków oraz ozdoby z bibuły i słomy.

Rodzinne spotkanie umilił pokaz archiwalnych zdjęć prezentujących tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe oraz opowieści o zapomnianych już tradycjach związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia.

Drugie rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe "Anioł wiedział i powiedział, że to było tak" odbędą się 19 grudnia o godz. 14.30. W pierwszej części spotkania historyk sztuki Małgorzata Hałasik przybliży dorosłym słuchaczom i ich pociechom zadania i funkcje każdej z grup aniołów. Prelekcja zostanie oparta o prezentację multimedialną. W części warsztatowej w rodzinnej atmosferze wspólnie wykonamy wybranego aniołka, który stanie się pamiątką rodzinnego spotkania lub ozdobą choinkową.

Serdecznie zapraszamy!

Zajęcia są bezpłatne. Zapisy należy składać telefonicznie: (32) 267 77 07 wew. (22)