"Porozmawiajmy o polskich banknotach, czyli małych dziełach sztuki" - nowa oferta edukacyjna

Warsztaty są zaplanowane w związku z nową wystawą czasową „DROGOCENNE DZIEŁA ANDRZEJA HEIDRICHA. Wystawa zorganizowana przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w Warszawie”.

Na ekspozycji będzie można podziwiać projekty polskich banknotów, które dla NBP od początków lat 70. XX w. do dnia dzisiejszego, zaprojektował wybitny polski grafik Andrzej Heidrich. Celem warsztatów jest uświadomienie uczestnikom, że banknoty są małymi dziełami sztuki. Uczniowie zdobędą podstawową wiedzę o zabezpieczeniach, jakie stosowane są w banknotach oraz poznają termin: banknot kolekcjonerski. Powyższe wiadomości zostaną poparte ciekawą prezentacją multimedialną.

W części warsztatowej uczestnicy wykonają, według własnego projektu, dwa "Pałacowe Banknoty Kolekcjonerskie" opatrzone, poznanymi podczas prezentacji, zabezpieczeniami. W ramach zabawy, młodzi projektanci, będą mieli możliwość wymiany jednego z własnoręcznie wykonanych banknotów kolekcjonerskich, na słodką przekąskę w pałacowym sklepiku z pamiątkami. Materiały na warsztaty zapewnia muzeum.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w Pałacu Mieroszewskich!

Grupa docelowa: uczniowie szkół podstawowych; cena warsztatów: 5.00 zł/osoba; czas trwania ok. 1h; cena warsztatów ze zwiedzaniem ekspozycji wraz z kuratorem wystawy: 7.00zł/osoba; czas trwania ok. 1h 30 min.

Prowadzenia warsztatów: mgr Małgorzata Hałasik – Dział Sztuki i Dział Fotografii Muzeum Zagłębia. Miejsce zajęć: Pałac Mieroszewskich w Będzinie – Sala Wodzów Antycznych. Warsztaty będą wprowadzone do oferty edukacyjnej od 11.04.2016 r.

Kontakt: Małgorzata Hałasik, tel.: 322677707 wew.: 26; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.