Noc Muzeów w Muzeum Zagłębia w Będzinie!

Zapraszamy do zapoznania się z programem Nocy Muzeów w obiektach Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Noc Muzeów w Pałacu Mieroszewskich organizowana jest godzinach od 18:00 do 24:00, w klimacie dwudziestolecia międzywojennego, w czasach, kiedy pałac zamieszkiwała rodzina Krąkowskich. Podczas wydarzenia na terenie pałacowo-parkowym będzie można zobaczyć pokazy grupy rekonstrukcyjnej takie jak fechtunek, kadryl czy szpaler, a między parkowymi alejkami spotkać konny pułk ułanów. Zainteresowani będą mogli spędzić wieczór w pałacu z rodziną Krąkowskich oraz z ich gośćmi specjalnymi i posłuchać koncertu jednej z największych gwiazd tego okresu.

Noc Muzeów w Zamku oraz w Podziemiach Będzińskich będzie świetną okazją do przeniesienia się w czasy średniowiecza. Pod Zamkiem odbędą się "zmagania średniowiecznego wędrowca", podczas których zwiedzający będą mieli okazję wcielić się w role rycerza, myśliwego, chłopa... Pod podziemiami czekać będą kolejne atrakcje – pokaz średniowiecznych tańców. A w samych podziemiach będzie można podejrzeć czym trudnili się rycerze w czasie pokoju. Ponadto czekają na Państwa dwa pokazy Teatru Ognia pod Zamkiem o godz. 21:30 i 22:30.