VIII Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła już za nami

W ostatnią niedzielę czerwca mieszkańcy regionu oraz województwa mieli okazję odwiedzić teren pałacowo-parkowy Muzeum Zagłębia w Będzinie podczas już ósmej edycji Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła, która przypadła w roku jubileuszowym 60-lecia istnienia naszej instytucji.

W związku z powyższym nasi goście mogli korzystać z szeregu ciekawych atrakcji podczas wydarzenia. Poza rzemieślnikami i rękodzielnikami u których można było zakupić wyjątkowe przedmioty, imprezę uświetniły koncerty zespołów śpiewaczych, folklorystycznych oraz folkowych. Nie zabrakło również ostatniego kataryniarza śląskiego który witał zainteresowanych przy wejściu głównym do parku. Na terenie pałacowo-parkowym można było skorzystać z bezpłatnych warsztatów dla dzieci i dorosłych prowadzonych przez znawców rękodzieła i rzemiosła. Nie lada gratką dla smakoszy była strefa gastronomiczna, a w niej tradycyjne wyroby wytwarzane metodami naturalnymi przy użyciu ekologicznych surowców. Ponadto każdy miał okazję spróbować tradycyjnej potrawy regionalnej, jaką były pieczonki, ponieważ podczas jarmarku można było skorzystać z bezpłatnej degustacji. Dziękujemy wszystkim za pomoc, wsparcie i zaangażowanie w Strefie Charytatywnej mającej na celu promocję ważnych idei społecznych.

Jak co roku rękodzielnicy wzięli udział w konkursie „O złoty cyganek”. Przyznano nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, 1, 2 oraz 3 miejsce i 10 wyróżnień.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia, wystawcom, muzykom, artystom oraz gościom VIII Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła za wspaniałą atmosferę. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!