Ostatni dzień warsztatów muzealnych – Odkrywamy ślady przeszłości

Podczas pierwszych zajęć dzieciom została przybliżona historia bajki. Po poznaniu bajkowych bohaterów i ich ciekawych perypetii, uczestnicy biorący udział w spotkaniu obejrzeli tradycyjną wersję Czerwonego Kapturka przedstawioną w formie teatrzyku. W części warsztatowej dzieci wykonały  bajkowe kukiełki, które zainspirowały milusińskich do pokazania własnej inscenizacji przygód dziewczynki w Czerwonym Kapturku.

Do bajki wtargnęły również postaci z innych dobranocek między innymi Kubuś Puchatek i Prosiaczek.  Pierwsza część zajęć zakończyła się zwiedzaniem wystawy poświęconej również bajce pt. „Dobranocki mojej babci i mamy”.

Druga część zajęć rozpoczęła się od zaprezentowania portretów malarskich na wystawie wnętrz stylowych i krótkiej charakterystyki  tego typu przedstawienia. Następnie dzieci wykonały portrety wzorowane na obrazach malarza manierysty Giuseppe Arcimboldiego. Artysta ten tworzył kompozycje malarskie złożone z elementów martwej natury – warzyw, owoców, kwiatów, ułożonych w obraz postaci ludzkiej. Uczestnicy warsztatów swoje kompozycje wykonali z warzyw i owoców wyciętych z kolorowych kartonów.

Zapraszamy na środowe spotkania muzealne, które odbędą się w sierpniu.