W tegorocznym wydarzeniu kulturalnym "Ogród Sztuki". Jubileusz 60-lecia Muzeum Zagłębia w Będzinie - króluje Zatrwian.

W tym roku odbędzie się II Edycja wydarzenia kulturalnego "Ogród Sztuki", gdzie spotykamy się z naszą publicznością w będzińskim Pałacu Mieroszewskich.

Chcielibyśmy połączyć „ogrody ze sztuką" na różne sposoby. Jednym z nich będzie przyozdonienie kwiatami wschodniej elewacji pałacu. Początek wspólnej pracy wielu florystów będzie „zakorzeniony" w przedpałacowych parterach ogrodowych. Następnie piękny, kwiatowy dywan spowije kolumny podtrzymujące balkon i przeniknie do wnętrza pałacu.
    Rośliną przewodnią w naszej aranżacji kwiatowej jest pospolity, a jednocześnie zadziwiający pięknymi kolorami, wytrzymałością i wielorakością odmian - Zatrwian. Odkryto około 150 odmian tej ciekawej rośliny. Kwiaty Zatrwianu są małe, zazwyczaj białe lub różowe, natomiast dekoracyjną funkcję pełnią kolorowe działki kielicha, które po zasuszeniu, w sprzyjających warunkach, utrzymują swoje piękno przez kilka miesięcy.
    Zatem zapraszamy 10. września do Pałacu Mieroszwskich, aby podziwiać kilka gatunków wyjątkowego Zatrwianu, na tle którego swoje dostojeństwo ukażą Mieczyki, Gerbery, Goździki i inne gatunki kwiatów. W pałacowych stylowych wnętrzach floryści wyeksponują swe indywidualne prace z Zatrwianem w mniejszej lub większej roli.

Zachęchęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia
 „Ogród Sztuki". Jubileusz 60-lecia Muzeum Zagłebia w Będzinie.

PROGRAM WYDARZENIA:
UWAGA! wszystkiego teraz nie możemy zdradzić, pod koniec sierpnia podamy jeszcze więcej wiadomości.
-Warsztaty florystyczne, prowadzenie – Florysta Artur Trzcionka - ZAPISY NA WARSZTATY POD ADRESEM: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
-Warsztaty fotograficzne, spotkanie ze słynnego cyklu „Papier bije piksele”, prowadzenie – Fundacja Filmu i Fotografii - ZAPISY NA WARSZTATY POD ADRESEM: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
-Pokaz XIX–wiecznej mody, zabawy w parku - Stowarzyszenie Rekonstrukcji
Historycznej i Kostiumingu „Krynolina”.
-Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem, prowadzenie - Małgorzata Hałasik wraz z grupą „Krynolina”.
-Wykład „Renesans, Manieryzm, Barok. Rozkwit Ogrodów w Europie” – Małgorzata Hałasik.
-Wernisaż wystawy „Tajemnicze Ogrody”. Malarstwo Haliny Lerman – Gość specjalny wernisażu – córka malarki Izabella Lerman-Ginko.
-KONCERT.
-Przez cały dzień, we wnętrzach pałacu, można podziwiać kompozycje florystyczne mistrzów tego pięknego zawodu!
Więcej szczegółów o programie wydarzenia na stronie http://muzeumzaglebia.pl/
DO ZOBACZENIA W PAŁACU MIEROSZEWSKICH 10 WRZEŚNIA 2016 r.

Zatrwian