Zdobywczyni srebrnego medalu w XI Międzynarodowym Konkursie "The Muse" 2016 na Santorini w Grecji - Aleksandra Hałaczkiewicz wystąpi na naszym wydarzeniu "Ogród Sztuki". Jubileusz 60-lecia Muzeum Zagłębia w Będzinie - 10 września

Ta młodziutka skrzypaczka jest uczennicą Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły II Stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec profesora Marcina Josza. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła 10 lat temu w Szkole Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Będzinie.

Podczas tych wszystkich lat nauki Panna Aleksandra Hałaczkiewicz uczestniczyła w ponad 30 konkursach m.in.: w Poznaniu, Warszawie, Elblągu, Sochaczewie, Cieszynie, Rybniku, Krakowie oraz poza granicami kraju: w Dolnym Kubinie - Słowacja, Firze - Grecja zdobywając liczne nagrody. Od kilku lat skrzypaczka jest uczestniczką Międzyn Pannie Aleksandrze możliwość rozwijania umiejętności pod kierunkiem wybitnych polskich i zagranicznych profesorów.
Jednym z ostatnich, bardzo ważnych osiągnięć, Aleksandry Hałaczkiewicz było zdobycie II miejsca oraz srebrnego medalu na XI Międzynarodowym Konkursie ''The Muse'' na Santorini, w Grecji. Konkurs był organizowany w różnych kategoriach wiekowych oraz specjalnościach. O medale walczyli młodzi instrumentaliści z Rosji, Portugalii, Grecji, czy też Chin. Reprezentantka naszego kraju konkurowała w swojej kategorii z wiolonczelistami i kontrabasistami. W składzie jury znajdowali się wybitni skrzypkowie, wiolonczeliści i pianiści z Rosji i Grecji.
Życzymy młodej artystce dalszych sukcesów i bardzo się cieszymy, że Aleksandra Hałaczkiewicz zaszczyci nasze wydarzenie swoim koncertem.
Szczegóły dotyczące występu podamy na naszej stronie w przyszłym tygodniu.