Recital Zbigniewa Tepera

Już 21 października 2016 r. o godzinie 17.00 w Pałacu Mieroszewskich, podczas wernisażu wystawy "LISTY Z MIASTA B. Malarstwo, rysunek, rzeźba - Czesław Gałużny", ze swoim recitalem wystąpi Zbigniew Teper. Poeta, pieśniarz, bard z Zagłębia Dąbrowskiego.

Debiutował w roku 1985 zeszytem literackim „Nie wypuszczajcie papug za dnia” wydanym przez Klub Studencki AKANT Uniwersytetu Śląskiego. Wydał również „Wichry i piosenki” - zbiór utworów poetyckich na orkiestrę i pióro. Współpracował również ze "Śląską Piwnicą Artycha", prezentując górnośląskim sąsiadom cząstkę zagłębiowskiej kultury artystycznej. Autor programów retorycznych: "Retoryka czterech kultur", "Retoryka na językach ", w najlepszych tłumaczeniach na kilkanaście języków świata. W bieżącym roku wydał płytę pt."Magiel czasu" .Obecnie pracuje nad drugą płytą zatytułowaną "Pieśni mojego Zagłębia" na której znajdą się utwory dotyczące zarówno historii miast regionu jak również ich charakterystyki wizerunkowej. Znakomite aranżacje do utworów pozwolą na uniwersalne przenikanie warstwy słownej z warstwą muzyczną.
Serdecznie zapraszamy!