Zapomniane i nieznane - poznajemy ginące zawody

„Zapomniane i nieznane” to etnograficzny projekt edukacyjny przewidziany na rok 2017, prezentujący i tłumaczący w żywy i przystępny sposób ginące rzemiosła. Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza do udziału w projekcie klasy 5-6 Szkół Podstawowych oraz uczniów I, II klas gimnazjum z regionu Zagłębia Dąbrowskiego.

Celem projektu jest popularyzowanie ginących rzemiosł w społeczeństwie, a w szczególności wśród młodzieży szkolnej oraz upowszechnianie tradycyjnych technik i wytworów rękodzieła artystycznego. Co miesiąc uczestnikom spotkania przybliżane będzie inne rzemiosło. Każde ze spotkań zawiera w sobie różnorodne elementy, wywołujące autentyczne zainteresowanie i zaangażowanie młodych odbiorców. Część teoretyczną urozmaicać będzie prezentacja multimedialna wzbogacona prezentacją eksponatów ze zbiorów Muzeum Zagłębia w Będzinie, natomiast część warsztatowa umożliwi uczestnikom wejście w rolę rękodzielnika poprzez wykonanie przypisanego danemu rzemiosłu wyrobu.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 24.03.2017 r. poświęcone tkactwu.

Aby wziąć udział w danej części cyklu, należy dokonać rezerwacji. Obowiązuje ograniczona liczba miejsc.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt pod numerem 32 267 77 07 wew. 26

Zgłoszenie należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Koszt udziału w projekcie to symboliczna złotówka za osobę.