IX Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła już za nami

25 czerwca 2017 r. mieszkańcy regionu oraz województwa mieli okazję odwiedzić teren pałacowo-parkowy Muzeum Zagłębia w Będzinie podczas już dziewiątej edycji Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi oraz Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Dla naszych gości zostały przygotowane liczne atrakcje. Przestrzeń parku przy Pałacu Mieroszewskich została podzielona na kilka tematycznych stref: strefę rzemiosła i rękodzieła, strefę muzyczną, strefę warsztatową, strefę gastronomiczną, strefę organizacji pozarządowych oraz strefę relaksu i malucha.

W Strefie Muzycznej, na scenie można było usłyszeć zespoły folklorystyczne oraz folkowe. W tym roku na jarmarcznej scenie wystąpił zespół Čači Vorba oraz Hoverla. Na Jarmark zawitał także Ostatni Kataryniarz Śląski, który umilił nam wspólnie spędzone chwile.

W strefie warsztatowej odbyły się bezpłatne warsztaty garncarstwa, rzeźbiarstwa, frywolitki,  filcowania na mokro, tworzenia pająków ze słomy i bibuły oraz tworzenia zielników.

W ramach wydarzenia odbyło się otwarcie wystawy „Malowane Zalipie” oraz zamknięcie wystawy „Rzeźba w drewnie Zagłębia Dąbrowskiego” z udziałem rzeźbiarza Jarosława Dajnowskiego.

Jak co roku rękodzielnicy wzięli udział w konkursie „O złoty cyganek”. Przyznano nagrodę Grand Prix ufundowaną przez Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, 1, 2 oraz 3 miejsce i 6 wyróżnień.
Nagrodę Grand Prix zdobyła Beata Wożniak z Brzegu Opolskiego za pracę „Waza ceramiczna – ręcznie malowana”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia, wystawcom, muzykom, artystom oraz gościom IX Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła za wspaniałą atmosferę. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!