Zapraszamy na konkurs "Zagłębiowskie pisanki"

Zapraszamy uczniów Szkół Podstawowych z regionu Zagłębia Dąbrowskiego do udziału w konkursie „Zagłębiowskie Pisanki”.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze świętami Wielkiej Nocy, doskonalenie umiejętności i warsztatu plastycznego oraz prezentacja możliwości twórczych dzieci. Dawniej w Zagłębiu Dąbrowskim jaja malowano farbami, oklejano tkaniną, wyklejano rdzeniem z sitowia, bądź ozdabiano za pomocą wosku. Obecnie techniki te zanikły niemalże całkowicie. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pisanki ozdobionej technikami tradycyjnymi. Pisankę należy wykonać na wydmuszce i dostarczyć ją do dnia 13.03.2016 r. na adres: Pałac Mieroszewskich, Będzin, ul. Świerczewskiego 15.

Informacji na temat konkursu udziela Anna Góra - Etnograf Muzeum Zagłębia w Będzinie, tel. 32 267 77 07 (wew. 26).

Regulamin konkursu - kliknij tutaj

Oświadczenie - kliknij tutaj