Muzeum Zagłębia w Będzinie serdecznie zaprasza na finisaż wystawy szopek krakowskich z kolekcji Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, który odbędzie się 25 stycznia 2018 r. o godzinie 17.00 w Pałacu Mieroszewskich. Wystawę objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

W ramach wydarzenia goście będą mieli okazję usłyszeć Jabłoński&Zarzyka Duo - duet akordeonowy, w skład którego wchodzą dwaj studenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Rozwijają oni swoje umiejętności pod kierunkiem prof. zw. Joachima Pichury oraz  dr  Piotra Chołołowicza. Artyści znają się niespełna 10 lat, wielokrotnie grywali wspólnie w większych składach powstałych na potrzeby kursów oraz warsztatów akordeonowych. Jako duet funkcjonują od lutego 2017 r. Ideą działalności twórczej zespołu jest promowanie artystycznego oblicza muzyki akordeonowej w wielu aspektach brzmieniowych. W repertuarze Jabłoński&Zarzyka Duo znajdziemy kompozycje oryginalne, a także transkrypcje oraz własne aranżacje.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.