Kolejny dzień Wakacyjnych Warsztatów Muzealnych już za nami, tym razem zajęcia rozpoczęły się od wielowiekowej historii naszego królewskiego miasta oraz plastycznych wyczynów milusińskich.

Temat "Moje Miasto w liczbach czyli 660 lat Będzina" okazał się być na początku dość sporym wyzwaniem, jednak nasi przemili i bardzo mądrzy uczestnicy poradzili sobie z nim bezproblemowo.
Zajęcia prowadzone były w oparciu o prezentację multimedialną, podczas której dzieci na bieżąco tworzyły barwne kalendarium miasta. Oprócz faktów historycznych prym wiodła oczywiście bogata wyobraźnia uczestników, efektem której była ciekawa i przydatna w dalszej nauce praca historyczno-plastyczna.

W  drugiej części zajęć dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wykonywały własnoręcznie współczesne pocztówki Będzina w technice scrapbookingu. Każda pocztówka zawierała zdjęcia obiektów Muzeum Zagłębia w Będzinie . Zadaniem uczestników było ozdobienie pracy i nadanie jej indywidualnego, trójwymiarowego charakteru. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY