Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza na wystawę pokonkursową III Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki „Art Passion Festival”.

Wystawa prezentowana będzie od 19 lipca 2018 r. do 2 września 2018 r. w Pałacu Mieroszewskich. Zapraszamy również na finisaż, który odbędzie się 26.07.2018 r. o godzinie 17:00.

Wydarzenie organizowane jest po raz trzeci przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Otwarte jest na uczestników zarówno z Polski, jak i spoza jej granic, mając na celu zintegrować środowisko artystyczne. Festiwal ma charakter otwarty, a tematyka prac jest dowolna. Ideą przedsięwzięcia jest między innymi przedstawienie dorobku artystycznego środowiska twórców  bezpośrednio i pośrednio związanych z Zagłębiem Dąbrowskim. Jury, które wyłoniło zwycięzców festiwalu nagradzało uczestników w następujących kategoriach: malarstwo, rzeźba, fotografia, haft artystyczny. Na wystawie prezentowanej w Muzeum Zagłębia będzie można zobaczyć m.in. nagrodzone prace, takie jak: Anna Kłosowicz „Karmelowe róże” – Grand Prix w kategorii haft artystyczny, Andrzej Gilski „Zamek w Będzinie” – wyróżnienie w kategorii fotografia czy Andrzej Gębczyński „Wytną… czy nie wytną?” – wyróżnienie w kategorii rzeźba. 

Serdecznie zapraszamy do Pałacu Mieroszewskich.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY