W Pałacu Mieroszewskich 8 listopada odbył się konkurs patriotyczny „Będzin - moja mała Ojczyzna”. Spotkanie zorganizowano z okazji obchodów 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 660–lecia nadania Będzinowi praw miejskich.

Dzieci z będzińskich przedszkoli wzięły udział w konkursie dot. naszego kraju i miasta w którym mieszkają. Oprócz występów i zabaw ruchowych zorganizowano prelekcję , w trakcie której pracownik muzeum przybliżył najmłodszym najważniejsze wydarzenia z historii Będzina. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których powstały wspaniałe prace ukazujące rycerza Bendę z legendy będzińskiej. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy za udział w konkursie wiedzy nt. swojej małej i dużej Ojczyzny.

Spotkanie zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 9 im. Wandy Chotomskiej w Będzinie przy współpracy z Muzeum Zagłębia.