28 marca w Pałacu Mieroszewskich odbył się finisaż wystawy czasowej „Czerwień – gród między Wschodem a Zachodem”.

Wydarzenie zapoczątkowała prezentacja multimedialna nt. historii Grodów Czerwieńskich w średniowieczu i znaczenia tych ziem dla ówczesnych władców Polski i Rusi. Następnie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu sławkowskiej grupy folkowej „Jar”. Żywiołowa muzyka tego zespołu, oparta na inspiracjach zaczerpniętych z dawnej Słowiańszczyzny została przyjęta z wielkim entuzjazmem. Po akcencie muzycznym odbyło się wspólne zwiedzanie ekspozycji, podczas którego można było usłyszeć o dziejach jej powstania i prezentowanych zabytkach.
Dziękujemy przybyłej publiczności za wspólnie spędzony czas. Wszystkich zainteresowanych wystawą „Czerwień – gród między Wschodem a Zachodem” informujemy, że można ją jeszcze zobaczyć do 7 kwietnia.