Miesiąc luty w Wenecji jest czasem karnawału. "Sercem" rozmaitych zabaw, rewii pięknych kostiumów  jest Plac Świętego Marka. Ten  magiczny karnawałowy czas upływa pod znakiem parad maskowych, happeningów oraz spektakli muzycznych, których wyjątkowość podkreśla feeria barw i dźwięków.

Na wystawie zorganizowanej przez Muzeum Zagłębia w Będzinie pt. 'Karnawał Wenecki w Będzinie. Wystawa kostiumów autorskich Beaty i Bożeny Wielopolskich" mamy zaszczyt zaprezentować naszej publiczności, część autorskiej  kolekcji zaprojektowanej i wykonanej przez Beatę Wielopolską  i Bożenę Motylewską-Wielopolską (www.venetianmagic.com). Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 20.01.2015 r. o godzinie 17:00.
Ekspozycja będzie prezentowana w Pałacu Mieroszewskich w dniach od 21.01.2015 r. do 14.03. 2015 r.