Okres po święcie Trzech Króli  to początek karnawału, czasu zabawy i rozrywki.  Aby poczuć jego niezwykłą atmosferę Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza grupy przedszkolne i uczniów Szkoły Podstawowej na lekcje pod nazwą „Bal u Błękitnej Ludwiki”.

W ramach zajęć dzieci poznają znaczenie słowa karnawał, oraz związane z nim tradycje w oparciu o przedstawioną prezentację multimedialną.

W części warsztatowej każdy ma możliwość wykonania własnej, niepowtarzalnej maski karnawałowej a następnie wszyscy uczestnicy udają się na bal zorganizowany na Sali Wodzów Antycznych.
Atrakcją budzącą najwięcej emocji jest Błękitna Ludwika, która pojawia się na balu zawsze w kulminacyjnym momencie zabawy.

Zachęcamy serdecznie do odwiedzin Pałacu Mieroszewskich i udziału w zajęciach zarówno uczniów przedszkoli, jak i Szkół Podstawowych, tym bardziej, że do końca karnawału zostało już niewiele czasu.

XVIII wieczne, pałacowe wnętrza, radosne pląsy i wesoła muzyka z pewnością wprawią każdego w wyśmienity nastrój!