"This place is cool" – Czy poznajesz ten zabytek ?

W kasach Zamku i Pałacu Mieroszewskich- od kwietnia ubiegłego roku - dostępne są w sprzedaży znaczki turystyczne promujące obiekty Muzeum Zagłębia w Będzinie.


Opracowane zostały osobne znaczki dla: zamku obronnego z poł. XIV wieku, barokowo – klasycystycznego Pałacu Mieroszewskich, dawnego żydowskiego Domu Modlitwy Mizrachi i Podziemi Będzińskich. Pomysł promocji atrakcyjnych turystycznie miejsc, wyznaczania szlaków oraz swego rodzaju gry dla kolekcjonerów powstał w Czechach i w niedługim czasie zagościł w innych krajach europejskich oraz w USA. Na dzień dzisiejszy w Polsce znaczkiem turystycznym oznaczono 312 miejsc,
na świecie (Europa, USA, Rosja) – ponad 4000.


https://www.facebook.com/ukmemorystamps?fref=photo

Jest nam niezmiernie miło, że z tego ogromu atrakcji turystycznych angielska strona zajmująca się promocją znaczków turystycznych na terenie Wielkiej Brytanii zachęca do kolekcjonowania pamiątek wykorzystując wizerunek właśnie naszego, jakże malowniczego zamku.
Wielu uważa, iż jest to najbardziej urokliwy zamek w Polsce, mimo że w średniowieczu był to obiekt typowo obronny,
pozbawiony zbędnych dekoracji i ozdób. Dopiero XIX-wieczna przebudowa wg projektu F.M Lanci’ego nadała mu nieco romantyczną, neogotycką szatę.

Wszystkich kolekcjonerów zapraszamy do zakupu znaczków turystycznych w Muzeum Zagłębia.
Każdy znaczek przedstawia miejsce,  do którego dotarł turysta. Jest nie tylko pamiątką, ale też swego rodzajem potwierdzeniem pobytu. Cena pojedynczego znaczka wynosi 7.00 zł


Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY