1 kwietnia zapraszamy wszystkich do Pałacu Mieroszewskich na nietypowe zwiedzanie wystaw stałych, które w ten dzień zmienią nieco swój codzienny wygląd.

Mamy nadzieję, że nasi goście nie dadzą się wprowadzić w błąd. Na ekspozycjach pojawią się różne przedmioty, które nie będą pasować do danej epoki. Czy Ludwika Mieroszewska mogła słuchać muzyki z płyt winylowych? Czy mieszkańcy łużyckiej osady używali zapałek? Mamy nadzieję, że nasi zwiedzający bez problemu poradzą sobie z tymi pytaniami. Dla najbardziej spostrzegawczych przewidujemy drobne upominki.

Prima Aprilis to obyczaj, który był popularny już w dobie średniowiecza. Obecnie jest obchodzony w wielu krajach świata i polega na robieniu sobie nawzajem żartów, opowiadaniu zmyślonych historii, celowym wprowadzaniu w błąd, tak by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. Obyczaj ten dotarł do Polski z Europy Zachodniej przez Niemcy w XVI wieku.
Ponadto, żeby uatrakcyjnić ten dzień w naszym Muzeum przygotowaliśmy w Pałacu liczne konkursy dla dzieci ze szkół podstawowych. Uczestników spotkania czeka mnóstwo muzealnych atrakcji. Będą brali udział w zabawach, grach i zagadkach, np. będą musieli wskazać, które ze zdań jest prawdziwe, ułożyć puzzle czy rozczytać stary dokument. Czekają także „muzealne kalambury”, w których dzieci będą musiały wykazać się znajomością dawnej broni, a także inne zadania związane z eksponatami.
Zajęcia dla dzieci rozpoczną się o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy 1 kwietnia do Pałacu Mieroszewskich.
Wstęp wolny.

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY