W Pałacu Mieroszewskich 26 marca 2015 r. odbył się wernisaż wystawy „Kobieta w sztuce kobiety”, prezentującej fotografie Beaty Orłowskiej.

Beata Orłowska zajmuje się fotografią od 5 lat. Na wystawie można zobaczyć portrety modelek w różnym okresie życia, ukazujące zmysłową i tajemniczą naturę kobiety. Modelkami artystki są znajome, przyjaciółki, sąsiadki. Autorka zdjęć twierdzi, iż sesja fotograficzna i jej efekt końcowy jest dla nich terapią. W czasie sesji stara się przenieść swoje modelki z szarej codzienności w kolorowy świat marzeń, wydobyć z nich pokłady wrażliwości i kobiecości. Potwierdzają to portrety, które prezentujemy na naszej wystawie. Kobiety Beaty Orłowskiej, to kobiety silne, szczęśliwe, piękne.

Artystka jest samoukiem. Swoje zdjęcia prezentuje najczęściej na portalach fotograficznych, gdzie wymienia się z innymi miłośnikami fotografii swymi doświadczeniami.

Oprawę muzyczną wernisażu zapewniła Agencja Artystyczna Violino. Dodatkową atrakcją – wpisująca się znakomicie w tematykę wieczoru - był pokaz mody przygotowany przez uczniów Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru przy CKZiU w Sosnowcu. Barwne kreacje zaprojektowane i zaprezentowane przez uczennice sosnowieckiej szkoły stanowiły doskonałe dopełnienie tego niezapomnianego wieczoru.

Wystawę można zwiedzać w Pałacu Mieroszewskich do 26.04. 2015 r. Serdecznie zapraszamy