W dniach 8 i 9 maja na Wzgórzu Zamkowym i w Podziemiach Będzińskich odbyły się zajęcia w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Impreza odbyła się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Zajęcia miały charakter zabawy terenowej. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny rywalizujące ze sobą. Grupy rozpoczęły zabawę od Podziemi Będzińskich, które w ten dzień zwiedziły inaczej niż zazwyczaj. Kolejne zadania czekały w parku na wzgórzu zamkowym. Nie były one łatwe. Uczestnicy odpowiadali na pytania związane z historią wzgórza zamkowego, układali puzzle na czas i tworzyli napis używając czcionki neogotyckiej. W innych zadaniach trzeba było wykazać się znajomością zabytków, atrakcji miejskich i zbiorów muzealnych prezentowanych w Zamku i Pałacu Mieroszewskich, a także zachęcić mieszkańców innych miast czy regionów do odwiedzenia Będzina. W trakcie spaceru po wzgórzu zamkowym uczestnicy poznali też legendy związane z Będzinem. Organizatorzy wręczyli pamiątki dla wszystkich uczestników spotkania oraz dodatkowe nagrody przekazane przez Urząd Miasta Będzina oraz Urząd Marszałkowski dla najbardziej aktywnych. Zajęcia trwały ok. 2 godzin.