I Edycja Festiwalu kwiatów „Ogród sztuki. Kwiaty dla Błękitnej Ludwiki” już za nami. Było to bardzo udane wydarzenie kulturalne, które zgromadziło dużą publiczność w Pałacu Mieroszewskich. W dniu Festiwalu zabytki w salach pałacowych na tle kompozycji florystycznych prezentowały się wyjątkowo, a o ich bezpieczeństwo wcześniej zadbali pracownicy merytoryczni zabezpieczając muzealia pod względem konserwatorskim.

Nasi goście podczas festiwalu wysłuchali dwóch koncertów muzyki poważnej w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz uczniów Państwowej Szkoły I stopnia im. Fryderyka Chopina w Będzinie. Osoby chcące zgłębić tajniki sztuki florystycznej uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez trenera Zespołu Szkół dla Dorosłych ProEdukacja oraz pokazie florystycznym zorganizowanym przez Centrum Nauki i Biznesu „Żak” w Będzinie, natomiast wszystkie elegantki obejrzały pokaz mody przedstawiony przez modelki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu (Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru).

Po tak atrakcyjnych występach pracownicy muzeum zapraszali publiczność do kawiarni Coffee Van obok Bachusa i Flory, gdzie goście festiwalowi delektowali się dobrą kawą wśród wystawy fotografii o tematyce budzącej się wiosną przyrody. Autorami zdjęć są uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Technikum nr 7 w Sosnowcu o profilu Fototechnik.

To nie jest bajka, tak pięknie nasi goście spędzali niedzielę 31.05.2015 r. w Pałacu Mieroszewskich, gdzie wszystkich witała postać Błękitnej Ludwiki …ja też tam byłam i kawę z gośćmi piłam….

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom Festiwalu, którzy przygotowali piękne kompozycje florystyczne na wysokim poziomie artystycznym.

greenFlower Pracownia Florystyki Ślubnej Dorota Lekstan

Salon Florystyczny DALIA Dalia Siłuch

AG-ART Ogród Wyobraźni Agnieszka Gałgus-Braumberger

Kwiaciarnia ART-DD Danuta Mróz

Ładne Kwiatki Pracownia Florystyczna Katarzyna Zakosztowicz

ProEdukacja Zespół Szkół dla Dorosłych w Katowicach

Centrum Nauki i Biznesu „Żak” w Będzinie

Wydarzenie wspierali Sponsorzy:

Hurtownia Kwiatów ROSA Justyna Moszczyńska

M.B. Nylec Kowalstwo Artystyczne

Zapraszamy na II Edycję Festiwalu Kwiatów za rok!

Równocześnie informujemy, że wystawę kompozycji można oglądać jeszcze do końca tygodnia, a fotografii przez cały czerwiec. Prosimy też odwiedzać naszą stronę internetową, na której będziemy zamieszczać zdjęcia prac florystów.