Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza najmłodszych na sierpniowe środowe spotkania.

Pierwsza sierpniowa środa - 5.VIII. dostarczy wszystkim przybyłym różnorodnych wrażeń. Abstrakcja w sztuce być może stanie się wyraźna. W tym dniu, wielkie malarstwo dla niektórych może okazać się bazgroleniem, a dla innych zaś bazgrolenie wielkim malarstwem. Zajęcia odbędą się w oparciu o poznanie wystawy Art. Passions – projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.  

Tajemnice będą tematem głównym kolejnej środy - 12.VIII. Zapraszamy, więc wszystkich zainteresowanych do ich rozwikłania. Podążać będziemy tropem historii Wzgórza Zamkowego. Uwikłani w przygodę poznamy tutejsze magiczne miejsca. Dotrzemy również do Podziemi, gdzie kolejnych wrażeń dostarczy uczestnikom poszukiwanie skarbów.

W klimacie pełni lata, plaży i uroków plażowania znajdziemy się podczas trzeciej sierpniowej środy - 19.VIII. Kto się zjawi, będzie mógł zobaczyć wystawę: „Dawne plażowanie – moda i obyczaje plażowe w XX wieku”. Ubiegłe plażowe trendy z pewnością zaskoczą wielu. Warsztaty retro pocztówek metodą kolażu, zabawy w piasku, konkursy z nagrodami dopełnią „Środowe plażowanie z historią w Pałacu Mieroszewskich”.

W ostatnią środę sierpnia - 26.VIII zapraszamy na warsztaty archeologiczne. W programie zwiedzanie wystaw w łużyckiej osadzie i średniowiecznym grodzie. Ziemia stanie się inspirującą księgą przeszłości.

Nasze sierpniowe środowe spotkania, zaczynamy o godzinie 10:00. Zapisy pod numerem 32 267 77 07, wew. 22

 

Design Joanna Kobryń © Muzeum Zagłębia w Będzinie

MAPA STRONY